رفتن به نوشته‌ها

وضعیت طلاق در تهران

کاهش ۳٫۴ درصدی آمار وفات
مقایسه آمارهای سال ۹۰ و ۹۱ نشان دهنده کاهش ۳٫۴ درصدی آمار وفات بطور متوسط در تمامی استانهای کشور بوده است.
استانهای سیستان و بلوچستان با کاهش ۱۷٫۷ درصدی ، کهکیلویه و بویراحمد با کاهش ۱۲٫۲ درصدی و استان لرستان با کاهش ۷٫۶ درصدی دارای بیشترین میزان کاهش آمار وفات در میان استانهای دیگر بوده اند و همچنین سهم استان تهران نیز کاهش ۴٫۷ درصدی بوده است.
نکته حائز اهمیت در این میان این است که از میان تمامی استانهای کشور آمار وفات فقط در دو استان خراسان شمالی و اصفهان به ترتیب با ۱۲٫۱ درصد و ۳٫۳ درصد از افزایش برخوردار بوده است.
کاهش ۹٫۷ درصدی آمار ازدواج
همچنین آمار ازدواج نیز در سال جاری از کاهش ۹٫۷ برخوردار بوده وبراساس آمارهای پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال در سال جاری ۷۲۶ هزار و ۳۹۰ واقعه ازدواج رخ داده درحالیکه سال گذشته این آمار ۸۰۴ هزار ۷۸۹ بوده است.
استان کرمان در میان استانهای دیگر با ۲۳٫۹ درصد با بالاترین میزان کاهش روبرو بوده و پس از آن نیز استانهای یزد با کاهش ۱۷٫۸ درصد و هرمزگان ۱۳٫۹ مواجه بوده و استان تهران نیز در آمار ازدواج از کاهش ۱۱٫۱ درصدی برخوردار بوده است.
اما استان زنجان تنها استانی است که در واقعه ازدواج رشد ۱۲٫۴ درصدی داشته است.
کاهش ۶٫۷ درصدی آمار طلاق
در مورد آمار طلاق نیز براساس آمارهای سازمان ثبت احوال در سال جاری ۱۲۱ هزار و ۱ مورد واقعه طلاق رخ داده است درحالیکه آمار طلاق در سال ۹۰ ۱۲۹ هزار و ۷۳۹ مورد بوده است که این آمار نشاندهنده کاهش ۶٫۷ درصدی در آمار طلاق است.
استانهای البرز با کاهش ۴۱٫۲ درصدی ، تهران با کاهش ۲۲٫۸ درصدی و استان سیستان و بلوچستان با کاهش ۱۸٫۵ درصدی بیشترین میزان کاهش آمار طلاق را در میان استانهای مختلف کشور به خود اختصاص داده اند و این درحالی است که سه استان خوزستان با افزایش ۱۴٫۳ درصد ،ایلام با افزایش ۱۳٫۴ درصد و استان خراسان جنوبی با افزایش ۱۲٫۷ درصد دارای رشد در آمار طلاق بوده اند.
افزایش ۲٫۹ درصدی آمار ولادت
تنها واقعه ای که در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش داشته است آمار مربوط به ولادت بوده است بطوریکه در سال جاری یک میلیون و ۳۱۰ هراز و ۱۶۳ واقعه تولد رخ داده درحالیکه این آمار در سال گذشته یک میلیون و ۲۷۳ هزار و ۶۰۷ مورد بوده که نشان از افزایش ۲٫۹ درصدی دارد.
استانهای قم ، با ۷٫۳درصد ، بوشهر با ۶ درصد و البرز و قزوین نیز با ۵٫۵ درصد، بیشترین آمار افزایش ولادت را در میان استانهای کشور به خود اختصاص داده اند.
آمار های مربوط به ازدواج ، طلاق و وفات در سراسر کشور در ۱۱ ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش داشته و این درحالی است که آمار ولادت از افزایش ۲٫۹ درصدی برخوردار بوده است.
به گزارش خبرنگار مهر ، براساس آمار سازمان ثبت احوال در سال جاری ۳۳۴ هزار و ۶۶۷ مورد واقعه وفات رخ داده درحالیکه آمار موبوط به سال گذشته ۳۵۲ هزار و ۴۴۲ مورد بوده است.
منتشر شده در آمار و گزارشاخباراخبار طلاق

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *