اخبار زنان

34/2 درصد زندانیان زن دختران زیر 18سال

مدیر کل زندان‌های استان تهران تصریح کرد: بعبارتی می توان گفت دخترانی که به علت ارتکاب به جرائم مختلف در کانون اصلاح و تربیت به سر می‌برند نسبت به آمار زنان زندانی در مقایسه با مردان با 48/1 درصد تفاوت رقم بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند. سلیمانی گفت: برنامه های کانون اصلاح و تربیت به صورت ویژه پی گیری می شود و در طول روز هیچ فردی بیکار نمی ماند و مددکاران تحصیلکرده به صورت علمی برنامه ها را اجرا می کنند. وی در ادامه اضافه کرد: قریب به 30 نفر روانشناس بدون احتساب مددکاران مشغول فعالیت در کانون اصلاح و تربیت استان تهران هستند. مدیرکل زندان‌های استان تهران در مورد امکانات این مرکز گفت:سالن آمفی تئاتر، سینما، دو سالن سرپوشیده ورزش، استخر، نمازخانه، کارگاه های مختلف در این مرکز وجود دارد . وی با اشاره به اشتغال 100 درصدی برای افراد در کانون اظهار داشت: 18 رشته شغلی از جمله آرایشگری، درودگری و سفالگری در این مرکز آموزش داده می‌شود که در پایان دوره ها گواهینامه پایان دوره نیز صادر می شود.

۲/۳۴ درصد زندانیان زن در استان تهران دختران زیر 18سال هستند این در حالی است که تنها 86 صدم درصد از زندانیان مرد این گروه سنی در کانون اصلاح و تربیت به سر می‌برند .

 به گزارش ایونا ،‌ سهراب سلیمانی مدیر کل زندان‌های استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگاران درخصوص تعداد افرادی که در کانون اصلاح و تربیت به سر می‌برند، گفت: درحال حاضر حدود 300 نفر در کانون حضور دارند که کمتر از 10 درصد آنها بعبارتی 30 نفر از کل مددجویان دختر هستند .

 وی سرقت را بیشترین علت حضور مددجویان زیر 18 سال در کانون اصلاح و تربیت عنوان کرد و افزود : 86 صدم درصد از کل مددجویان استان در تمام گروه های سنی پسر و زیر 18 سال هستند که این رقم در میان دختران به 34/2 درصد از کل زندانیان زن در استان تهران می رسد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ سه = 4