اخبار خواندنی خانواده، خواندنی ها

آموزش به پدران برای مراقبت‌های پس از زایمان از همسرانشان ضروری است

سبک زندگی و هسته‌یی شدن خانواده ضروری خواندند و نیز آنان مشغله کاری مردان و موانع فرهنگی را موانع اصلی مشارکت اشاره کردند.

اکثریت آموزش درمورد حمایت روحی، علایم خطر و تغییرات جسمی دوران بارداری را لازم دانسته و به ترویج مشارکت در جامعه از طریق رسانه‌ها تأکید داشتند.

نتایج نهایی این مطالعه حاکی از آن است که طراحی برنامه آموزش و مشاوره پدران با محتوا، مدرس، زمان، مکان و مدت متناسب با نیاز زوجین لازم است. این آموزش در کلاس‌های پیش از ازدواج و پس از آن در مراقبت‌های پری‌ناتال باید مدنظر قرار گیرد.

این بررسی فصلنامه علمی پژوهشی «حکیم» به چاپ رسیده است.

سازمان بهداشت جهانی بر ترویج مشارکت مردان در مراقبت‌های پری‌ناتال برای کاهش مرگ و میر مادران و ارتقای سلامت مادران از طریق آموزش تأکید زیادی دارد، از این رو مطالعه حاضر با هدف تعیین نیازهای آموزشی برای مشارکت پدران در مراقبت‌های دوران پری‌ناتال توسط دکتر معصومه سیمبر و گروهی از همکارانش در گروه بهداشت باروری دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه شهید بهشتی انجام شده است.

این بررسی به صورت کیفی به روش بحث گروهی متمرکز در هشت گروه از زنان و مردان در بخش‌های پری‌ناتال مراکز بیمارستانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با استفاده از مصاحبه انجام شد.

نتایج اولیه این تحقیق نشان می دهد: غالب زنان و مردان، مشارکت پدران را به معنی حمایت روحی از مادر و کمک در انجام مسوولیت‌های منزل می‌دانستند.

آنها مشارکت پدر را به علت تغییر در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× سه = 21