اخبار، اخبار ازدواج، اخبار خانواده

چهار هزار زوج در آستانه جدایی به کانون خانواده بازگشتند


قندفروش با بیان اینکه برای تحکیم بنیان خانواده نیاز به الگو ایرانی اسلامی داریم ،‌ اضافه کرد : خانواده ایرانی نمی‌تواند هیچ الگوی دیگری داشته باشد و تبعیت از فرهنگ غرب که در گذشته وارد جامعه ما شده است هرگز نتوانست مشکلات جامعه را کاهش دهد .

وی اظهار داشت :‌ الگوی کشورهای غربی معضلات و مشکلات زیادی در خانواده ایرانی فراهم کرده است چرا که با اصول اسلامی و ایرانی و فرهنگ ما کاملا مغایرت دارد .

قندفروش ابراز داشت : آمار زیاد طلاق در کشور به خصوص در استان تهران و شهرهای بزرگ نشان می‌دهد که خانواده در جایگاه خود تعریف نشده است و مورد بی‌توجهی قرار گرفته که این امر تبعات جدی را به همراه دارد .

وی تشویق جوانان به ازدواج را از راهکارهای اصلی برای مقابله با طلاق بیان کرد و افزود :‌ ارائه آموزش های لازم قبل از ازدواج به زوج ها در خصوص وظایف زنان و مردان در قبال هم از جمله برنامه‌های مهم برای تحکیم بنیان خانواده است .

قندفروش تصریح کرد : همه تلاش ما بر این اصل استوار است تا طرحی جامع از خانواده ایرانی اسلامی را به زوج‌ها و خانواده‌ها معرفی کنیم که بتوانیم در امر کاهش آمار طلاق و مشکلات و پیامدهای آن تأثیرگذار باشیم .

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران تأکید کرد : برنامه‌ای گسترده در رابطه با طلاق در سه سال گذشته در سطح استان تهران آغاز شده که در این طرح 4 هزار زوج جوان و در معرض جدایی با حضور در دوره های آموزشی و استفاده از مشاوره و راهنمایی های کارشناسان این امر ‌، آموختند که به خانواده باید به عنوان مکانی برای رشد و تعالی نگریسته شود .

وی در ادامه ابراز داشت : اقدام نکردن این افراد برای جدایی تاکنون ، نشان از موفقیت طرح ارائه شده در دوره های آموزشی دارد که لزوم این طرح را از نگاه مثبت این افراد می توان دریافت .

قندفروش خاطرنشان کرد :‌ از دیگر برنامه‌های دوره های آموزش استانداری تهران ،‌ افزایش مهارت در مقابله با سختی‌ها ومشکلات ، کمک به شناخت خصوصیات عاطفی زوجین از یکدیگر و کمک به افزایش آستانه تحمل زوجین هنگام بروز اختلافات در خانواده است .

مشاور استاندار و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران در خصوص فرارسیدن روز خانواده به برنامه‌های این روز اشاره کرد و گفت :‌ همزمان با روز خانواده همایش علمی “خانواده بهشت کوچک” با همکاری انجمن علمی اولیاء و مربیان و ارائه یافته های جدید اساتید در حوزه خانواده و ارائه یک طرح جدید در خصوص خانواده ایرانی و اسلامی به مدت یک روز برگزار می‌شود .

وی گفت : نکته مهم در امر طلاق زنانی هستند که دنبال شغل برای امرار معاش در جامعه دچار آسیب‌های جدی می‌شوند .

وی در ادامه افزود :‌ به همین منظور طرحی را به ریاست جمهوری برای رسیدگی به این امر ارائه داده‌ایم که امیدواریم بتوانیم بودجه خاصی برای رسیدگی به مشکلات و آسیب‌های زنان در امر طلاق اختصاص پیدا کند .

مشاور استاندار و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران تأکید کرد : بسیاری از زنان مطلقه در جامعه تنها آسیب‌پذیر نیستند بلکه می‌توانند آسیب رسان برای اقشار دیگر جامعه باشند و این امر از مشکلات جدی در جدایی زوجین محسوب می‌شود که گاهی فرزندان را هم درگیر می‌کند .

 

مشاور استاندار و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران گفت : 4 هزار زوج در آستانه جدایی با حضور در دوره‌های آموزشی و استفاده از مشاوره به کانون خانواده بازگشتند .

به گزارش ایونا ،‌ فرحناز قند فروش در نشست خبری با بیان اینکه خانواده یک نهاد اجتماعی با کاردکرد مثبت است افزود : باید به خانواده با یک رویکرد جدیدی نگاه شود تا خانواده جایگاه مناسبی برای رشد نسل‌های آینده کشور باشد .

مشاور استاندار و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران گفت : در گذشته در زمینه رویکرد به حوزه‌های مربوط به خانواده کمتر کار شده است و این امر نیاز به کار اساسی و جدی را می‌طلبد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج + 5 =