اخبار طلاق

۷۰ درصد آسیب های اجتماعی با موضوع طلاق مرتبط است

“قندفروش” تاکید کرد: وقتی مطالبات زنان را در جامعه می بینیم، اشتغال یکی از مطالبات عمده جامعه زنان است و زمانی به صورت جدی مطرح می شود که طلاقی رخ دهد و تامین هزینه های زندگی به عهده زن قرار گیرد.
وی با بیان اینکه “ناتوانی در برنامه ریزی برای رفع این مشکل، هزینه هایی را متوجه جامعه می کند”، گفت: می توان با برنامه ریزی مناسب برای تحکیم بنیان خانواده مانع از بروز این قبیل مشکلات شد.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران خاطر نشان کرد: برای دور دوم سفر رییس جمهوری پیشنهاد می شود، اعتبار مناسبی برای آموزش زوجین قبل از ازدواج تخصیص یابد و حتی در واحدهای درسی دانشگاهی نیز تحکیم بنیان خانواده با زبان نو مطرح شود و بخشی از اعتبارات آسیب های اجتماعی به موضوع تحکیم بنیان خانواده اختصاص یابد.
“قندفروش” ایجاد مراکز آموزشی برای خانواده ها به ویژه زوج های جوان را قبل و حین ازدواج امری ضروری و موثر در جهت کاهش آمار طلاق دانست و گفت: باید زوج هایی را که دارای مشکلات و اختلافات در زندگی مشترک هستند، شناسایی کرد و آموزش های لازم برای تثبیت زندگی زناشویی را به آنان آموخت.
وی افزود: امروزه ترکیب خانواده ها متفاوت تر از قبل شده است. ترکیب سنتی جای خود را در بین خانواده ها از دست داده است و ارتباط میان کوچکترها با بزرگترها کمتر شده است. امروز خانواده جوان به حد کافی از تجربیات مفید ریش سفیدان و اقوام برای تثبیت زندگی خود استفاده نمی کنند.
مدیر کل امور بانوان استانداری تهران اظهار داشت: فرزندان دیگر ارتباط سنتی را قبول نمی کنند و والدین برنامه ایی برای زندگی مشترک فرزندان خود ندارند.
“قندفروش” توضیح داد که “امروز خانواده ها ترجیح می دهند بیشتر در مورد موضوعاتی چون ادامه تحصیل فرزندان اظهار نظر کنند و کمتر اطلاعاتی پیرامون زندگی مشترک به آنها می دهند.
وی تاکید کرد: طلاق مهمترین موضوعی است که باعث بروز مشکلات برای همه افراد خانواده به خصوص زنان و فرزندان می شود، پس تلاش کنیم با اجرای برنامه های آموزشی مانع از بروز این پدیده در خانواده و ایجاد مشکلات متعدد در جامعه شویم.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران گفت: کارشناسان معتقدند ۷۰ درصد از آسیب های اجتماعی به صورت مستقیم و غیر مستقیم با موضوع طلاق مرتبط است.
""
“فرحناز قندفروش” روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: با این حال برای آموزش خانواده ها به خصوص جوانان در آستانه ازدواج و به منظور تلاش برای کاهش میزان آسیب های اجتماعی هیچ اعتبار و ردیف بودجه ای دیده نشده است.
وی تصریح کرد: رویگردانی جوانان از ازدواج یک دلیل عمده دارد و آن هم اطمینان نداشتن از تثبیت زندگی است، چون طلاق های زدورس سبب شد جوانان دید مثبتی در این زمینه نداشته باشند.
مدیر کل بانوان استانداری تهران ظهار داشت: موضوع زنان ویژه، اعتیاد زنان و طلاق و عدم تثبیت بنیان خانواده ها از جمله مشکلاتی است که باید برای آن برنامه ریزی شود و تلاش کنیم با اجرای برنامه های هدفمند این موضوعات را تحت کنترل قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی : لطفا پاسخ صحیح را وارد کنید! *